UPOZORNĚNÍ: Akce 3+1 pizza zdarma stále platí. Objednávat můžete i on-line a nejlevnější pizza ze čtveřice se načte zdarma. Akce se nevztahuje na obědové menu a pizzy dne, které jsou již za akční cenu.  Beru na vědomí.

Pizzerie U Michala

Telefonická objednávka 720 331 871
do 45 - 90 minut
Příjem objednávek Dnes zavřeno
Rozvoz ZDARMA (Žďár a Hamry)
Menu
Michalův letní dort

Michalův letní dort

Hezký pátek a nadcházející víkend, milí přátelé,

dnes bude pizza č. 17 Napoli, nebo-li Neapolská. Je především pro milovníky moře a ryb. Já sama ji miluji a mám ji nejraději ze všech. Jde o lahodnou kombinaci oliv a ančoviček na mozzarellovo - rajčatovém základu. Můžeme doporučit.

Určitě Vás také zajímá obrázek dortu. Tak to je Michalův letní dort pro všechny, kdo rádi mlsají. Tady je recept:

Těsto: Ušlehám 6 bílků na tuhý sníh. V jiné misce ušlehám 6 žloutků se 150 gramy krystalového cukru a vanilkovým cukrem do pěny. Přidám 150 gramů hrubé mouky a na konec lehkým obracením opatrně zamíchám sníh. Dortovou formu vymažu máslem a vysypu kokosem. Dort vložím do vyhřáté trouby na 170 stupňů a peču přibližně 30 minut. Zda je dort dost upečný zjistíte špejlí. Zapíchnete do dortu a pokud se těsto již nelepí, je upečený. Vychladlý koprus rozkrojím na 3 díly. Dva spodní potřu domácím džemem z červeného rybízu.

Krém: 5 balení Mascarpone po 250 gramech smíchám 5-ti vaniklovými cukry a 2 lžícemí rumu. Dort jím naplním a celý pomažu shora i po stranách a obalím kokosem. Ozdobím sezonním ovocem. Na tomto dortu jsou zelené hrozny bez pecek, ostružiny a borůvky. Protože jsem na vzdory sezoně nesehnala jahody, barevně jsem dort doladila kompotovanými mandarinkami. 

Dobrou chuť Vám přejí Radka a Michal z Pizzerie U Michala

Pizzu zavážíme ZDARMA ve Žďáru nad Sázavou a do Hamrů nad Sázavou.
Příplatková taxa za dopravu mimo město je 6,-Kč/km. Zahrnuta je cesta k Vám i zpět. Rozvoz do obcí vzdálených nad 15 km závisí na dohodě s obsluhou pizzerie.