UPOZORNĚNÍ: Akce 3+1 pizza zdarma stále platí. Objednávat můžete i on-line a nejlevnější pizza ze čtveřice se načte zdarma. Akce se nevztahuje na obědové menu a pizzy dne, které jsou již za akční cenu.  Beru na vědomí.

Pizzerie U Michala

Telefonická objednávka 720 331 871
do 45 - 90 minut
Příjem objednávek Dnes zavřeno
Rozvoz ZDARMA (Žďár a Hamry)
Menu
Další malá lekce italštiny pro fanoušky naší pizzerie

Další malá lekce italštiny pro fanoušky naší pizzerie

Dnes se budeme zabývat víkendem. Víkend se italský řekne „FINOSETTIMANA“. Opět slovo složené ze dvou slov. FINO – KONEC; SETTIMANA - TÝDEN. Čili konec týdne (jako u nás ????), začíná pátkem a končí nedělí, stejně jako tady. PÁTEK - VENERDI. Ale pozor! U nás je pátek odvozen od slova pátý. Pátý den v týdnu. Zatímco „Venerdi“ je opět složený ze dvou slov. VENERE - VENUŠE; „Di“ je zkráceně den. Čili pátek je den Venušin. Umíte si představit co to pro Italy znamená? Venuše je bohyně lásky a taková je také jejich představa o začátku víkendu. SOBOTA - SABATO. Nezdá se vám to! Skutečně pochází ze židovského Šábes neboli Šabat. To se odpočíva. Všichni pak tančí a něco slaví. NEDĚLE je DOMENICA, pochází z latinského Dominus – Pán. Přeneseně znamená den Boží. U nás nám slovo neděle připomíná, že nemáme nic dělat. Toho my se držíme, abychom měli potom více elánu a radosti z práce a také, aby ta naše pizza byla „ Fata Con L’Amore“ = Vyrobená S Láskou. Všimněte si malých srdíček na krabičkách od pizzy, která Vám tam dáváme pro Váš lepší den.

Hezký nadcházející víkend Vám přejí Vaši Radka a Michal z Pizzerie

Pizzu zavážíme ZDARMA ve Žďáru nad Sázavou a do Hamrů nad Sázavou.
Příplatková taxa za dopravu mimo město je 6,-Kč/km. Zahrnuta je cesta k Vám i zpět. Rozvoz do obcí vzdálených nad 15 km závisí na dohodě s obsluhou pizzerie.